Strony główna

Twoja wyszukiwarka

piątek, 20 maja 2011

Kurz, czyli wróg numer jeden

Takie urządzenia jak odkurzacz centralny (czy też zwykłe, tradycyjne odkurzacze) mają zasadnicze zadanie, które każda gospodyni w domu traktuje jako jeden z priorytetów: częste odkurzanie mieszkania.

Bez względu na to, czy ktoś mieszka w domu na wsi, czy w mieście, każdy z nas musi zmagać się z tym samym problemem: kurzem. I dlatego został wynaleziony odkurzacz, aby ułatwić życie ludziom i zaoszczędzić też czas poświęcany na odkurzanie mieszkań. Od momentu swojego powstania odkurzacz stał się jednym z najbardziej niezbędnych i potrzebnych urządzeń w domu.

Ludzie lubią ulepszać swoje wynalazki i dlatego też wymyślono odkurzacze centralne. Przyczyna była ta sama co w przypadku zwykłych, tradycyjnych odkurzaczy - chodziło o to, by zaoszczędzić czas i ograniczyć wysiłek związany ze sprzątaniem mieszkania.

Zarówno zwykłe odkurzacze, jak i odkurzacze centralne, powinny eliminować kurz z naszego otoczenia. To rzecz właściwie oczywista i ktoś może spytać, gdzie tu jest problem. Problem rzeczywiście jest poważny i jest nim... kurz. Otóż okazuje się, że usuwanie kurzu to nie jest taka banalna sprawa, jakby się pozornie wydawało. W kurzu osiadającym w naszych mieszkaniach na meblach, podłodze, kwiatkach żyją różne pasożyty, roztocza, bakterie, które są źródłem różnych chorób (między innym i chorób alergicznych). Właśnie ze względu na te pasożyty żyjące w kurzu tak bardzo ważna jest czynność odkurzania.

Jednak życie byłoby zbyt proste, gdyby z pasożytami żyjącymi w kurzu można było sobie tak łatwo poradzić. I nawet centralne odkurzacze nie do końca skutecznie radzą sobie z tymi pasożytami, chociaż sprzedawcy twierdzą coś odwrotnego. Sprzedawcy oferujący odkurzacze centralne mówią, że system centralnego odkurzania usuwa wszystkie pasożyty w czasie sprzątania a filtry zastosowane w urządzeniu są bardzo skuteczne. To oczywiście nie do końca jest prawdą, gdyż nawet najbardziej fantastyczny filtr i nawet najbardziej fenomenalny odkurzacz centralny nie usuną w stu procentach pasożyty żyjące w otaczającym nas kurzu. Problem polega na tym, że nie trzeba dać się omamiać sprzedawcom i reklamie. I należy nieco sceptycznie odnosić się do nawet wynalazków mających ulepszać nam życie.

http://artykuly.com.pl/kurz-czyli-wrog-numer-jeden.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz