Strony główna

Twoja wyszukiwarka

piątek, 3 czerwca 2011

Dekoracje marynistyczne w wystroju wnętrz

Dekoracje marynistyczne nautix.plPoszukując pomysłu na urządzenie wnętrza salonu można natknąć się na ciekawe ilustracje salonów urządzanych w stylu marynistycznym. Zanim jednakże zabierzemy się do pracy, warto dodać o kilku kluczowych wytycznych przy kreowaniu żeglarskiego wnętrza.

Najpierw należy określić styl i zastanowić się, czy zależy nam o uzyskanie efektu lekkości, gdzie dominować będzie biel i błękit, czy bardziej chcemy uzyskać wnętrze, które cechują ciężkie brązy, błyszczące mosiądze i mocno nasycone kolory. Następnie trzeba rozważyć projekt: głównie ułożenie mebli, koloryt ścian, lokalizacje lamp i poszczególnych dekoracji marynistycznych.
Wiele z nich można wykonać poświęcając własny czas zaopatrując się w liny i siatki w sklepie żeglarskim. Niektóre ze sklepów internetowych specjalizują się w takich produktach jak obrazy marynistyczne, model żaglowca, dzwon, ramki na fotografie, lampy marynistyczne, zegary i inne marynarskie dekoracje. Drobna marynistyka jak statki w butelkach czy koło sterowe dodadzą wnętrzu nietuzinkowego, subtelnego morskiego charakteru i stworzą niepowtarzalny nastrój.
Styl marynistyczny nie jest jednolity i powinno się podzielić go na trend “głęboki” morski oraz styl plażowy. Styl głęboki morski nawiązuje do pełnego morza, biorą górę kolory granatowe, ciemne drewno, mahoń (tradycyjny kolor poszycia jachtów), pobłyskujący mosiądz (wyposażenie klasycznych jachtów morskich).
Przeciwnym, ciekawym fasonem jest styl plaży. Odnosi się on do lekkich odcieni brzegu morza jak jasne szarości, biel, kolor jasnoniebieski. Jego elementy to często: muszelki, odpowiednio wyselekcjonowane kolorystyczne obrazy marynistyczne, poduszki i pościele w niebieskich barwach z morskimi zdobieniami.
Jednak warto pamiętać o umiarze w ilości dekoracji i fotografii na ścianach, ażeby zamiast stylowego, eleganckiego i przytulnego pokoju w stylu morskim nie powstała atmosfera chaotycznego, zagraconego hangaru. Morskie dekoracje to również nieszablonowy pomysł na prezent dla żeglarza. Dzięki nim będzie można powracać do morskich przygód również w jesienne wieczory.
http://www.autosport.media.pl/author/pjeter80/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz