Bardzo niskie zarobki, kilkunastogodzinny dzień pracy i łamanie wszelkich praw pracowniczych? Taki obraz pracy w ochronie odchodzi do przeszłości. Ochrona osób i mienia to jedna z najbardziej rozwojowych i przyszłościowych branż. Poznaj najnowsze trendy na rynku pracy i dowiedz się jak zostać specjalistą w tej dziedzinie.
Myślisz, że ochrona to dorywcza praca dla studentów, dorabiających nocami na piwo? Nic bardziej mylnego. I choć wciąż pojawiają się oferty, w których nie stawia się kandydatom praktycznie żadnych wymagań (właściwie lepszym określeniem byłoby tu nie „ochroniarz”, a po prostu „stróż” lub „dozorca”), coraz częściej firmy poszukują prawdziwych specjalistów w zakresie ochrony osób i mienia. Poszukiwani są ludzie nie tylko wyjątkowo sprawni fizycznie, wysportowani i o świetnej kondycji.
Dobry pracownik ochrony musi być też inteligentny, cechować się umiejętnością logicznego myślenia i szybkiego podejmowania trafnych decyzji. To branża wymagająca nieustannego szkolenia się i doskonalenia swoich umiejętności. Chcąc być prawdziwym fachowcem, trzeba nieustannie się szkolić, być na bieżąco z nowinkami technicznymi i branżowymi. Do rzadkości nie należą też szkolenia doskonalące umiejętności i predyspozycje psychologiczne.
Ochrona osób i mienia: co to jest?
Ochrona osób i mienia to najbardziej rozpowszechniona forma ochrony. Zgodnie z ustawą określającą działanośc w tej branży (USTAWA z dnia 22 sierpnia 1997r. o ochronie osób i mienia z późniejszymi zmianami) obejmuje ona dwa zakresy działań. Do ochrony osób zaliczamy wszystkie działania, których celem jest zapewnienie człowiekowi kompleksowego bezpieczeństwa. Obejmuje to ochronę zdrowia, życia i nietykalności osobistej. Ochrona mienia dotyczy natomiast zabezpieczania chronionego terenu przed wejściem osób nieuprawnionych, a także ochrony mienia przed zniszczeniem i innymi szkodami. Warto zaznaczyć, że na mocy ustawy są tereny, obiekty i osoby podlegające obowiązkowej ochronie. Nie zmienia to faktu, że bardzo dynamicznie rozwija się rynek prywatnie świadczonych usług ochroniarskich. Dobrze prowadzona agencja ochrony to świetny biznes!
Ochrona osób i mienia: dlaczego ta branża ma przyszłość?
Według statystyk, każdego roku coraz więcej firm i osób prywatnych korzysta z usług ochroniarskich. Czy to oznacza, że Polska nie jest bezpiecznym krajem? Nie! To raczej dowód na rosnąca świadomość społeczeństwa, a także na fakt, że jesteśmy coraz bogatsi. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że usługi agencji ochrony należy traktować jak polisę ubezpieczeniową – to dobra inwestycja, choć lepiej, by nie było konieczności korzystania z niej. Warto też podkreślić, ze z każdym rokiem przybywa w Polsce ( dotyczy to przede wszystkim dużych miast) luksusowych apartamentów oraz wolno stojących domów o bardzo wysokim standardzie. W miejscach tych świetnie wyszkoleni pracownicy agencji ochrony są niezbędni – chodzi tu o ochronę mienia o naprawdę dużej wartości. Dodajmy, że mieszkańcy tych luksusowych apartamentów to także potencjalni klienci dla firm zajmujących się ochroną osobistą. Branża ochrony rozwija się także dzięki coraz liczniejszym wizytom w naszym kraju pracowników zagranicznych firm oraz turystów dysponujących znacznymi środkami finansowymi. analitycy rynku pracy szacują, że dobrze wyszkoleni i profesjonalni pracownicy ochrony będa coraz bardziej poszukiwani, a co za tym idzie – ich zarobki będa sukcesywnie rosły.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz